• Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in include_once() (line 1374 of /kunden/520885_30457/webseiten/openatrium/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2407 of /kunden/520885_30457/webseiten/openatrium/includes/menu.inc).

Şeyh Yusuf Yılmaz'a yapılan saldırı başta Hatay ve Çukurova olmak üzere, dünyanın her yerinde yaşayan Arap Alevi halkına karşı yapılmıştır! 

Sadece saldırıya maşa olanları değil, bu sinsi hiyanetin gölgesine sığınan ve tetikleyen tüm yeraltı karanlıklarını şiddetle kınıyoruz.

Bu ürkek saldırı sadece Arap Alevilerin ötekileştirilip ayrılaştırılması planlarına hizmet eder. Arap Aleviler inanç önderleri, kurumları ve tüm toplum bileşenleri ile bu korkakça şiddeti boşa çıkaracak bilgiye ve güce sahiptir. 

Bu ve buna benzer yeltenmeler, Arap Alevilerin bölünmelerinin değil birbirlerine her zamankinden daha fazla kenetlenmelerinin yolunu açar.

Avrupa Arap Alevileri Federasyonu (AAAF) bu minvalde Almanya ve Hollanda'da kendisine bağlı bulunan vakıf ve dernekleri ile Türkiye'de ağırlığı bulunan Arap Alevi kurumlarıyla safları sıklaştırarak, Aleviliğin edep ve irfanından yoksun bu gaddar güruhlara prim vermeyecektir.

AVRUPA ARAP ALEVİLERİ FEDERASYONU ADINA 

GENEL BAŞKAN AYHAN ASLAN